Orzechy włoskie

Korzyści zdrowotne dla mężczyzn wynikające z Orzechy włoskie

Orzechy włoskie są bogate w składniki odżywcze, które zapewniają wyraźne korzyści dla zdrowia mężczyzn. Należą do nich poprawa jakości nasienia i zwiększona płodność.

Badania na zwierzętach i w probówkach sugerują, że Orzechy włoskie zmniejszają ryzyko raka prostaty, jelita grubego i piersi. Zawarte w nich polifenole elagotaniny przekształcają się w jelitach w przydatne substancje zwane urolitynami, które mogą pomóc w zapobieganiu nowotworom poprzez blokowanie stresu oksydacyjnego.

Lepsze zdrowie nasienia

Badania na zwierzętach i ludziach wykazały, że dieta bogata w Orzechy włoskie poprawia zdrowie nasienia. Orzechy te są bogate w tłuszcze omega-3, które pomagają plemnikom stać się silniejszymi i zdolnymi do pływania przez jajowody i zapłodnienia komórki jajowej. Dostarczają także witaminy E i kwasu foliowego, które chronią plemniki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, wspomagają ruchliwość plemników i pomagają w płodności. Inne produkty spożywcze dostarczające tych składników odżywczych to warzywa liściaste, fasola, pomarańcze i żurawina.

Według badań opublikowanych w czasopiśmie Biology of Reproduction mężczyźni, którzy jedli 75 gramów Orzechy włoskie dziennie, zaobserwowali poprawę jakości nasienia, w tym witalności, ruchliwości i morfologii, w porównaniu z mężczyznami, którzy nie spożywali tych orzechowych kawałków. kamagra i cialis pomagają zwalczać stres oksydacyjny, który może uszkodzić plemniki.

Inne składniki odżywcze, które mogą poprawić zdrowie nasienia, obejmują witaminy z grupy B (zwłaszcza kwas foliowy i witaminę E), ryby i warzywa. Spożywanie większej ilości ryb może zapewnić zdrowy poziom kwasów tłuszczowych omega-3, które wspomagają ruchliwość i koncentrację plemników. Tłuszcze omega-3 poprawiają również stan błony plemnikowej i dróg rodnych, więc upewnij się, że twój facet otrzymuje dużo tych zdrowych olejków.

Przeciwutleniacze mogą również wspierać zdrowie nasienia. Na przykład w niektórych badaniach wykazano, że granat zwiększa liczbę i ruchliwość plemników. Możesz zachęcić swojego faceta do wypicia soku z granatów lub włączyć go do swojej diety, dodając kilka jagód do koktajlu.

Twój facet powinien ograniczyć spożycie słodkich przekąsek i napojów, ponieważ mogą one znacznie obniżyć liczbę plemników. Powinien także unikać pokarmów i napojów zawierających rtęć, która może być szkodliwa dla plemników. Oznacza to rezygnację z miecznika, makreli królewskiej, płytecznika i gardłosza atlantyckiego na rzecz łososia, anchois lub sardynek. Powinien także ograniczyć spożycie kofeiny do nie więcej niż dwóch filiżanek kawy dziennie i kontrolować spożycie alkoholu.

Obniża cholesterol LDL

Dieta bogata w Orzechy włoskie i inne produkty zdrowe dla serca może pomóc obniżyć poziom złego cholesterolu. Jedzenie Orzechy włoskie dostarcza kwasów tłuszczowych omega-3, które mogą znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób układu krążenia i innych schorzeń. Według badania z 2022 roku opublikowanego w czasopiśmie „Advances in Nutrition”, u osób, które zwykle dodawały orzechy włoskie do swojej codziennej diety, zaobserwowano obniżenie cholesterolu całkowitego o odpowiednio 4,3 mg/dl i 8,5 mg/dl. Ponadto uczestnicy grupy spożywającej orzechy włoskie odczuli spadek poziomu cząstek LDL i wzrost małych, „dobrego” cholesterolu, czyli HDL.

Orzechy włoskie są bogate w kwas alfa-linolenowy (ALA), rodzaj tłuszczu omega-3, który może zmniejszyć ryzyko chorób serca i innych problemów zdrowotnych. Wiadomo, że ALA obniża poziom cholesterolu całkowitego i LDL, a także trójglicerydów w organizmie. Poprawia także skład lipoprotein.

Oprócz obniżania poziomu cholesterolu, Orzechy włoskie mogą zmniejszyć ryzyko zawału serca, pomagając wzmocnić tętnice wieńcowe. Mogą również zmniejszać poziom trójglicerydów i obniżać stężenie substancji zwanej homocysteiną we krwi. Homocysteina jest markerem chorób układu krążenia i może prowadzić do miażdżycy.

Rozpuszczalny błonnik zawarty w Orzechy włoskie może również pomóc Ci kontrolować wagę, zapewniając uczucie sytości. Może to zmniejszyć ochotę na śmieciowe jedzenie i inną niezdrową żywność. Ponadto orzechy włoskie są doskonałym źródłem magnezu, który może pomóc w walce z niektórymi rodzajami raka.

Dodanie orzechów włoskich do diety może również zapobiec zaburzeniom erekcji, które są częstym problemem wielu mężczyzn. Może być spowodowane różnymi czynnikami, w tym siedzącym trybem życia, stresem, paleniem tytoniu, spożywaniem alkoholu i złym odżywianiem. kamagra oral jelly może poprawić rozszerzenie i skurcz naczyń krwionośnych, co może pomóc poprawić zdrowie nasienia.

Zwiększa poziom testosteronu

Badania wykazały, że regularna dieta oparta na orzechach włoskich może poprawić zdrowie nasienia. W jednym badaniu uczestnicy, którzy jedli orzechy włoskie, doświadczyli wzrostu liczby i ruchliwości plemników w porównaniu z tymi, którzy tego nie robili. Naukowcy uważają, że dzieje się tak dzięki wielonienasyconym kwasom tłuszczowym zawartym w Orzechy włoskie, które poprawiają przepływ krwi do narządów rozrodczych i sprzyjają zdrowej produkcji plemników.

Orzechy włoskie są również dobrym źródłem cynku i magnezu, obu składników odżywczych powiązanych z prawidłowym poziomem testosteronu. Są również bogate w przeciwutleniacze, które pomagają chronić plemniki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Tego typu uszkodzenia mogą obniżyć jakość nasienia dlatego ważne jest spożywanie pokarmów bogatych w przeciwutleniacze, aby poprawić zdrowie nasienia.

Niektóre orzechy, w tym migdały i pistacje, mogą obniżać poziom testosteronu, ponieważ zawierają PUFA i fitosterol, które mogą zwiększać SHBG. Oznacza to, że orzechy te mogą zmniejszać ilość wolnego testosteronu w organizmie, co jest problemem dla mężczyzn chcących zwiększyć w swoim organizmie poziom tego hormonu płciowego.

Inne pokarmy korzystne dla zwiększenia nasienia to warzywa krzyżowe, takie jak brokuły, kapusta, jarmuż i kalafior. Warzywa te są bogate w związek zwany indolo-3-karbinolem, który może pomóc obniżyć poziom estrogenów w organizmie i poprawić poziom testosteronu.

Innym sposobem na poprawę zdrowia nasienia jest zapewnienie wystarczającej ilości kompleksu witamin z grupy B, co jest również ważną częścią zdrowej diety zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Witamina B jest niezbędna dla zdrowia ponieważ pomaga regulować poziom testosteronu, który z kolei ma wpływ na poziom estrogenów. Więcej witaminy B można uzyskać jedząc takie produkty jak awokado, banany i szpinak. Możesz także codziennie przyjmować multiwitaminę opracowaną specjalnie dla mężczyzn, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość tych niezbędnych witamin i minerałów.

Zwiększa popęd seksualny

Z nowych badań opublikowanych w czasopiśmie Nutrients wynika, że codzienne spożywanie garści orzechów włoskich może zwiększyć popęd seksualny i zapewnić mężczyznom lepsze orgazmy.

Jest to szczególnie ważne, ponieważ słabe krążenie jest głównym czynnikiem ryzyka zaburzeń erekcji. Odżywcze orzechy zawierają również witaminy, minerały i przeciwutleniacze, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie naczyń.

Oprócz właściwości zwiększających libido, Orzechy włoskie są znane ze swojej roli w poprawie jakości nasienia. Orzech zawiera wysoki poziom witaminy B1, Kamagralek pomaga stymulować sygnały między mózgiem a penisem, podczas gdy kwasy tłuszczowe znajdujące się w Orzechy włoskie pomagają kształtować, poruszać się i ożywiać plemniki. Pomagają również zapobiegać peroksydacji lipidów, która jest związana ze spadkiem morfologii, ruchliwości i żywotności plemników.

Inne czynniki związane ze stylem życia, które mogą powodować osłabienie libido, to palenie, picie alkoholu i spożywanie przetworzonej żywności. Dzieje się tak dlatego, że te pokarmy mogą zakłócać produkcję i równowagę naturalnych hormonów, takich jak serotonina, a także mogą wpływać na produkcję estrogenów i testosteronu, co bezpośrednio wpływa na libido. Najlepszym sposobem na poprawę libido jest ograniczenie przetworzonej żywności i napojów i dodanie do diety większej ilości pełnowartościowych produktów, takich jak jagody, awokado, oliwki, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona. Pomocne może być również zwiększenie ilości błonnika w diecie, ponieważ pomaga to w utrzymaniu zrównoważonych wypróżnień i prawidłowej pracy jelit, co wiąże się również ze zwiększonym libido.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *